Pokud vás nebaví hledat odpověď, klidně nám zavolejte nebo napište.

email
Slovenská 2135, Sokolov 356 05 adresa
+420 352 623 623 telefon
+420 352 624 263 fax

Díky výseku se ve svém návrhu nemusíte omezovat na nudné pravoúhlé tvary. Jste-li majitelem restaurace, rádi vám vysekneme vizitku do tvaru pečeného bažanta. Vlastníte-li penzion U Kapra, proč si neudělat pohlednice třeba ve tvaru takového … pstruha?

K výseku je nutné vyrobit výsekovou formu, kterou je pak možno opakovaně používat při dotiscích.

 • Natírané křídové papíry

Křídové papíry všichni dobře znáte. Možná ale nevíte, že jsou poměrně levné, což jim ovšem nebrání, aby v dokonalé ostrosti reprodukovaly tisk. Báječně se hodí všude tam, kde záleží na přesnosti a dokonalém kontrastu tisku. Dělí se na matné a lesklé a k dispozici jsou v široké škále od 70 až do 350 g/m2.

 • Nenatírané bezdřevé papíry

Jsou hrubší na omak a působí přírodněji než křídy. Dobře se na ně píše a všichni je znají z kopírek, bloků či účtenek. Dodávají se také ve všech možných gramážích a jsou ideální pro tisk hlavičkových papírů, obálek či neotřelých tiskovin.

 • Speciální papíry

Speciálů je tolik, že se v nich nikdo na světě nevyzná. Můžete si však být jisti, že máte-li nějakou netradiční představu, určitě pro ni existuje nějaký ideální speciální papír.

Je možné, že se vytištěné barvy budou lišit od těch, které vidíte na svém monitoru. Pouze velice drahé monitory s pečlivě provedenou kalibrací dokážou reprodukovat barvy opravdu věrně. Chcete-li si ušetřit nepříjemné zklamání, požádejte nás o zaslání kontrolního nátisku, který je u větších zakázek zdarma. Nátisk téměř dokonale simuluje průběh tisku a pomůže vám náhlednout do budoucnosti vaší zakázky.

 • Vazba V1 (šitá na dvě skoby)

Znáte ji ze školních sešitů, týdeníků Respekt, Reflex, Týden apod. Je velice pevná, levná a komfortní. Pro větší bloky je ovšem nepoužitelná.

 • Vazba V2 (lepená s měkkými deskami)

Znáte ji z velkých časopisů pro ženy, jako jsou Cosmopolitan či Elle. Občas má problémy s trvanlivostí. O to lépe ovšem vypadá. Je dražší než V1 a použitelná pouze pro tiskoviny určitého minimálního rozsahu.

 • Vazba V4

Na první pohled jako by vypadla z oka vazbě V2, ale ve skutečnosti se od ní liší důkladným prošitím jednotlivých složek. Je hezká, trvanlivá a trošičku drahá.

Není toho moc, ale když se na něco zapomene, je zle. Chcete-li jednoznačnou cenovou nabídku, nezapomeňte uvést následující specifikace. Pokud si u nějaké z nich nejste jisti, rádi vám poradíme.

 • formát
 • rozsah (počet stran)
 • vazba (je-li nějaká)
 • druh a gramáž papíru
 • zpracování (laminace, UV lak, výsek apod.)
 • náklad (počet kusů)

Komu tahle otázka nepřijde divná, ať čte dál. Lidé si většinou pletou list a stránku. Uvádějte prosím vždycky počet stránek.

Leták A5 se skládá z jednoho listu a dvou stránek. Amen.

CMYK barvy jsou určitou kombinací čtyř základních barev a 99% všech barevných tiskovin, které se vám kdy dostaly do rukou, byly tištěny právě v CMYK. Naproti tomu přímé barvy jsou speciálně namíchané barvy podle daného vzorníku. Jelikož odstíny některých barev v režimu CMYK lehce kolísají, používá se pro tisk klíčových prvků (logo) právě přímá barva. Zákazník tak má stoprocentní jistotu, že se vytištěný odstín bude přesně shodovat s požadavky v design manuálu.

CMYK je anglická zkratka 4 základních tiskových barev: cyan, magenta, yellow a black. Kombinací těchto barev získáváme všechny dostupné barevné odstíny. Je-li tedy tisk čtyřbarevný, je zároveň plnobarevný. Veškeré barevné fotografie se tisknou kombinací čtyř barev.

Číslo před závorkou udává počet tiskových barev na první straně, číslo za závorkou na straně zadní.
2/2 – oboustranný dvoubarevný tisk
3/0 – jednostranný tříbarevný tisk
4/4 – oboustranný plnobarevný tisk