Pokud vás nebaví hledat odpověď, klidně nám zavolejte nebo napište.

email
Slovenská 2135, Sokolov 356 05 adresa
+420 352 623 623 telefon
+420 352 624 263 fax
  • Přetisky

Přetisky jsou ošidné. Máte-li pro nějaký objekt zatrhnutý přetisk, nezapomeňte si zkontrolovat náhled přetisků. V opačném případě se vám bude zdát, že jste vytištěný materiál snad ani nedělal vy.

  • Vlasové obrysy

Vycházejí na každé tiskárně jinak, a proto se jich raději vzdejte. Místo nich zkuste 0.25 bodů.

  • Eps v epsu

Někdy to vyjde, ale většinou je výsledkem postscriptová chy­ba.

  • Obrázky v duotónu

Stejně jako u RGB obrázků i zde platí, že je raději převeďte do CMYK.

  • Rámečky

Pokud vám to vaše designerské svědomí dovolí, zapomeňte na rámečky krajů tiskoviny.

V naší praxi existují dvě černé barvy. První nazveme lehkou a druhou těžkou černou. Lehká černá CMYK (0,0,0,100) se používá na tisk textů, drobných linek a jemných vektorových objektů. Není vhodná pro tisk větších černých ploch, protože technologie ofsetového tisku vede k pruhování. Naproti tomu těžká černá barva CMYK (40,0,0,100) se používá na větší černé plochy, kde svým složením nejlépe eliminuje problém pruhování.

Pracujete-li v jakémkoliv vektorovém programu jako např. Adobe Illustrator, InDesign nebo Freehand, nezapomeňte před exportem do .pdf všechny fonty převést do křivek. Drobné texty musí být připraveny pouze v jedné ze čtyř základních barev, tj. např.: (100,0,0,0) nebo (0,0,0,100). Texty by neměly být menší než 7 bodů.

Textové efekty ve Freehandu jako např. podtrhnutý text, stíny, přeškrtnutí způsobují v procesu předtiskové přípravy nestandartní chování.

Máte-li na výběr, nechte si veškeré psaní textů do vektorových programů. Text psaný ve Photoshopu není nikdy tak ostrý a při bližším zkoumání vypadá neprofesionálně.

Všechny obrázky pro ofsetový tisk musí být převedeny do CMYK a mít rozlišení 300 dpi. Pokud je to možné, dávejte vždy přednost formátu TIFF před formáty GIF nebo JPG.

Dbejte na to, aby všechny objekty (především obrázky) byly uloženy v CMYK. Všechny obrázky uložené v RGB budou převedeny do CMYK, což může podstatně změnit jejich barevnost.
Žádná z barev by neměla obsahovat méně než 10% cyanu, magenty, yellow nebo black. Součet procent jednotlivých barev by neměl překročit 225%.

Soubor má jednu z následujících koncovek:
.psd, .tiff, .pdf, .ai, .indd, .cdr.

Je velikost dokumentu správná?
Jsou na všech stranách přesahy min. 2mm?
Je vše podstatné min. 6mm od okrajů stránky?

Tiskové podklady do 10mb je možné zaslat emailem. Větší data prosím posílejte přes úschovnu, anebo se nás zeptejte na přístup na náš ftp server.